17:00-21:00, Teatr Studio
Zapraszamy do kręgu kobiety 40+ żeby wspólnie przyjrzeć się swojej wędrówce po spirali życia i poddać refleksji rozwoju seksualnego. Czym jest seksualność w wieku dojrzałym, jak się na nią otwierać i o nią troszczyć? Będziemy rozwojowo podchodzić do seksualności w linii życia. Przyjrzymy się potencjałom dojrzałej seksualności.
Prowadzenie: Alina Długołęcka – psychoterapeutka, edukatorka seksualna oraz autorka książki „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet”.
Warsztat będzie prowadzony w języku polskim. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
17:00-18:15, Kino Muranów, sala Zbyszek
Nie chcę mieć dzieci i nie będę miała, antykoncepcja prawie w stu procentach działa, dobrze jest móc rozważyć różne opcje, a jeśli coś nie wyjdzie zrobię sobie aborcję” śpiewała Zdrada Pałki w kawałku „O take polske”.
Czy możliwy jest przyjemny seks bez strachu o wpadkę? Skąd się bierze ten strach? Czy strach o niechcianą ciążę nie jest przypadkiem jednym z największych ever antyafrodyzjaków? A może, jak podpowiada pół internetu: trzeba było myśleć wcześniej a teraz ponosić odpowiedzialność za błędy? I być w ciąży za karę, bo „nie pomyślało się wcześniej o antykoncepcji”? Czy czułybyśmy ten strach, gdyby aborcja nie była takim społecznym tabu?
O powyższym będą rozmawiać:
Iza Jagodzińska – aborcjonistka, feministka, badaczka, antynatalistka, buntowniczka, czarownica. Jako przyjaciółka aborcyjna pomogła przerwać tysiące ciąż.
Anna Prus – entuzjastka aborcji i puszczalstwa. Od trzech lat towarzyszy w przerywaniu ciąż, działanie mife & miso tłumaczy podczas tatuowania, na randkach i na rodzinnych spędach.
Natalia Broniarczyk – feministka i aborcjonistka. Współzałożycielka Aborcyjnego Dream Teamu i Aborcji Bez Granic. Ma prawie 40 lat, ale ciągle zdarza jej się odczuwać strach przed nastoletnią ciążą.
18:30-19:45, Kino Muranów, sala Zbyszek
Czy fiksacja na genitaliach, która charakteryzuje cispłciową część społeczeństwa, ma jeszcze rację bytu? Jak się ma transpłciowość/niebinarność do orientacji seksualnej? Kim staje się gej, który pragnie cipki swojego chłopaka? Czy kobieta z penisem może być lesbijką? Jak transpłciowość wpływa na randkowanie? Jak się mają oczekiwania na temat seksu z osobą transpłciową do rzeczywistości? Czy fetyszyzacja osób trans zawsze jest problemem? Jak na seksualność i związki wpływa doświadczenie dysforii płciowej?
Na te i inne pytania odpowiemy podczas dyskusji. W rozmowie wezmą udział:
Anu Czerwiński – filmowiec, dokumentalista, twórca wideo i aktor. Jest pierwszą wyoutowaną osobą transpłciową w Polsce, która zagrała w filmie i w teatrze. Jako drugi reżyser współpracuje przy produkcji filmów w Polsce i we Francji.
Angela Getler – za dnia dziennikarka i prowadząca program “Ecce Homo” w telewizji News24, nocami czarująca stand-uperka. Kopie tyłki całą dobę.
Sylvia Baudelaire – 25-letnia transpłciowa raperka, aktorka i pracownica seksualna
Stanisław Orszulak – członek zarządu Fundacji Trans-Fuzja, współautor broszur informacyjnych “Komiks. Komiks na temat transpłciowości od osób transpłciowych” i “Binderowanie”, lektor języka angielskiego, językoznawca.
17:00-21:00, Fetish Chateau
Głównym celem warsztatów jest podniesienie świadomości osób na temat pozytywnych oraz negatywnych skutków jakie może nieść ze sobą praktykowanie bdsm, oraz wzbogacenie o wiedzę pozwalającą w sposób bezpieczny i w pełni konsensualny na eksplorację seksualności oraz dynamiki władzy, na warsztatach poruszane będą zarówno wątki związane z bezpieczeństwem fizycznym, psychicznym jak również szeroko rozumianym pojęciem zgody i consentu.
O prowadzącej Lady Perse: „W środowisku bdsm jestem od 5 lat, miałam okazję praktykować klimat jako osoba Dominująca, zarówno w Polsce jak i za granicą, uczestniczyłam również w wielu warsztatach o tematyce bdsm, od 3 lat klimat jest również moją pracą, tworzę filmy o tematyce femdomowej, prowadzę sesje dla osób uległych oraz miałam okazję udzielać się w kilku podcastach o tematyce seksualności. Niesamowicie cieszę się, że będę miała okazję poprowadzić warsztaty gdzie wspólnie z uczestnikami omówimy jak bezpiecznie i racjonalnie wprowadzać bdsm do swojej sypialni, a może i nawet życia codziennego”
Warsztat jest przeznaczony dla osób 18+, będzie prowadzony w języku polskim. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
17:00-21:00, Teatr Studio
Zapraszamy Cię na warsztat, podczas którego będziemy rozmawiać o tym, czym jest seksualność lesbijek, jakie mity i stereotypy pokutują na jej temat. Pogadamy o tym, czy istnieje coś takiego jak „lesbijska tożsamość” i jak ona wpływa na to, co i jak robimy w łóżku. Zastanowimy się, co poza tym kształtuje nasze podejście do seksu. Przyjrzymy się temu, co nas kręci, podnieca, a co nas hamuje. I wreszcie skupimy się na tym, co robić, aby seks był wspaniały i jak spełniać seksualne marzenia.
Warsztat dla osób 18 + identyfikujących się jako lesbijki, albo takich, którym jest blisko do takiej identyfikacji. Warsztat będzie trwał 4 godziny. Zapraszamy singielki, pary i inne układy.
Warsztat nie zawiera elementów fizycznych/pracy z ciałem.
Ubierz się wygodnie i do zobaczenia.
Prowadzenie: Zofia Jabłońska – wieloletnia pracowniczka Kampanii przeciw Homofobii, trenerka antydyskryminacyjna, współautorka zinów – „R*chaj śmiało” i „Jazda na ręcznym”, edukatorka seksualna dorosłych i młodzieży, słuchaczka Podyplomowych Studiów SWPS Seksuologia Praktyczna.
Warsztat będzie prowadzony w języku polskim. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
17:00-18:15, Austriackie Forum Kultury – Próżna 7/9
„Męska decyzja! Ktoś tu nosi spodnie! Bądź mężczyzną! Ależ Ty jesteś męski…”
No tak, ale o co w ogóle chodzi? Konstrukt męskości jest bardzo silnie osadzony w patriarchalnych strukturach społecznych i w języku. Siła męskiej dominacji pociąga za sobą poważne konsekwencje. Powszechny seksizm to jedno, a niemożliwe do spełnienia wzorce męskości to drugie. Przez tę sytuację cierpimy wszystkie i wszyscy. Czym w zasadzie jest męskość i jakie czynniki wpływają na jej konstruowanie?
Podczas spotkania porozmawiamy o samotności mężczyzn, o ich kondycji psychicznej, o tym, jak postrzegają swoje ciała i seksualność. Rozważymy, dlaczego męskość zawsze kojarzy się z inicjowaniem seksu i byciem topem. Przyjrzymy się temu, jakie wzorce płyną z manosfery i kim są polscy incele. Zbadamy jak normy płynące z konstruktu toksycznej męskości wpływają na mężczyzn z niepełnosprawnością.
Wreszcie zastanowimy się, czy jest w ogóle możliwe budowanie męskości i seksualności, poza patriarchatem i cisheteronormą.
W rozmowie wezmą udział:
Marcin Matuszewski – kulturoznawca, edukator muzealny, przewodnik, specjalista do spraw dostępności kultury. Orędownik uważności w doświadczaniu natury i kultury oraz wdrażania inkluzywności w programach edukacyjnych.
Anu Czerwiński – filmowiec, dokumentalista, twórca wideo i aktor. Jest pierwszą wyoutowaną osobą transpłciową w Polsce, która zagrała w filmie i w teatrze. Jako drugi reżyser współpracuje przy produkcji filmów w Polsce i we Francji.
Paweł Garstka – psycholog, aktywista, stara się pokazywać życie osób z niepełnosprawnościami na co dzień. Współtworzy na Instagramie profil @tacyladni_szkoda
Patrycja Wieczorkiewicz – dziennikarka i redaktorka związana z Krytyką Polityczną, intersekcjonalna feministka, współautorka książek ,,Gwałt polski” i ,,Przegryw”.
Herzyk – ilustratorka, absolwentka krakowskiej ASP. Publikuje swoje komiksy w sieci, współpracowała m.in. z Amnesty International, Krytyką Polityczną, Magazynem Kontakt. Współautorka książki „Przegryw”.
18:30-20:00, Austriackie Forum Kultury – Próżna 7/9
W wydanej w 1997 roku książce „Historia kobiecych piersi”, historyczka i feministka, Marilyn Yalom zadała przewrotne pytanie: „do kogo należą piersi?”. Prawie 30 lat później, w dobie wojen reprodukcyjnych, ograniczania praw seksualnych i decydowania o własnym ciele, jej pytanie jest nadal aktualne.
Polityczności piersi będziemy się przyglądać z różnych perspektyw. Porozmawiamy o tym, jak widoczność piersi i nienoszenie biustonosza wpływa na postrzeganie profesjonalizmu kobiet oraz stanowi argument do ich uciszania, czy odwracania uwagi od ważnych kwestii poruszanych przez kobiety. Podrążymy temat seksualizacji piersi i obalimy tezę, że jest ona wynikiem ewolucji. Przyjrzymy się temu, jak opresyjność systemu i brak prawa decydowania o swoim ciele wpływa na osoby transpłciowe, które muszą stoczyć batalię aby mieć, lub nie mieć piersi. Zastanowimy się na tym, czy i jak używać piersi podczas protestów i akcji politycznych. Weźmiemy pod lupę moralną panikę wokół publicznego karmienia piersią i opowiemy o tym, jak ‘topos matczynych piersi’ służy do kontrolowania kobiet.
W rozmowie wezmą udział:
Alina Synakiewicz – pedagożka, edukatorka seksualna związana z Grupą Ponton. Na co dzień pracuje w Fundacji Trans-Fuzja. Przy PPFFW zajmuje się programem edukacyjnym.
Sylwia Chutnik – pisarka, laureatka Paszportu Polityki, dziennikarka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa.
Jana Shostak – doktora sztuki, aktywistka, artystka, kandydatka do Sejmu, współzałożycielka ruchu obywatelskiego pomagającego zmuszonym do ucieczki z Białorusi i Ukrainy „Partyzanka”.
Angela Getler – za dnia dziennikarka i prowadząca program “Ecce Homo” w telewizji News24, nocami czarująca stand-uperka. Kopie tyłki całą dobę.
Herzyk – ilustratorka, absolwentka krakowskiej ASP. Publikuje swoje komiksy w sieci, współpracowała m.in. z Amnesty International, Krytyką Polityczną, Magazynem Kontakt. Współautorka książki „Przegryw”.
17:00-18:30, Austriackie Forum Kultury – Próżna 7/9
Wspólnie pochylimy się nad potencjałem nienormatywnej cielesności. Jak komunikuje się z nami ciało, w jaki sposób przetwarza emocje, sygnalizuje je i wyraża? Czego możemy się dowiedzieć o własnych potrzebach, jak się uczyć od ciała ich rozpoznawania doświadczając cielesności wyzwolonej że schematów i oczekiwań? Będziemy wspólnie rozmawiać o mądrości ciała i jej odzyskiwaniu.
W panelu wezmą udział:
Alicja Długołęcka – psychoterapeutka, edukatorka seksualna. Szczególnie bliskie są jej tematy związane z seksualnością kobiet i osób z niepełnosprawnościami. Autorka książki „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet”.
Joanna Pawlik – doktora w dziedzinie sztuk plastycznych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią oraz wideo. W swojej twórczości wychodzi od własnego, intymnego problemu niepełnosprawności, a następnie poszerza spektrum zagadnienia włączając do pokazu swoich prac działania artystów nieprofesjonalnych.
Paweł Garstka – psycholog, aktywista, stara się pokazywać codzienne życie osób z niepełnosprawnościami. Współtworzy na Instagramie profil @tacyladni_szkoda
Justyna Wielgus – wiceprezeska Fundacji Teatr 21, dyrektorka ds. programów międzynarodowych Centrum Sztuki Włączającej/Teatr 21. Reżyserka, performerka, kuratorka, autorka ruchu scenicznego, pedagożka teatru.
Renata Orłowska – pracownica socjalna, pedagożka, edukatorka seksualna i działaczka na rzecz osób z niepełnosprawnościami, praw kobiet, praw seksualnych. Autorka bloga zaniczka.pl. Ekspertka w Zespole “Projekt Sekson” Fundacji Avalon i w Fundacji SEXEDPL.
18:00-21:00, Krytyka Polityczna – Jasna 10/3
W czasie warsztatu omówimy koncepcję etycznego porno, przeanalizujemy scenariusze wybranych fragmentów filmów oraz poznamy ćwiczenia zwiększające komfort i poczucie bezpieczeństwa osób performerskich.
Zajmiemy się zagadnieniami komunikacji na planie, kreowania i respektowania granic oraz świadomej zgody. Poznamy i omówimy rozkład i dynamikę władzy na planie filmowym. Zapoznamy się z kwestiami formalnymi, prawnymi i dotyczącymi bezpieczeństwa: testowaniu w kierunku infekcji przenoszonych drogą płciową i przygotowaniem do scen seksu i BDSM – zarówno realnych, jak i inscenizowanych.
Prowadzenie: Izabela Bartyzel – od 10 lat zajmuje się koordynacją scen intymnych. Jest założycielką organizacji RedCheeks powstałej w celu polepszenia warunków produkcji scen intymnych i pracy nad intymnością. Iza uruchomiła pierwsze w historii warsztaty “Intymność na ekranie”, oparte na etycznych praktykach z filmów pornograficznych. IG: redcheeksnoshame, FB: RedCheeks
Warsztat jest przeznaczony dla osób 18+, będzie prowadzony w języku polskim. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
17:00-21:00, Krytyka Polityczna – Jasna 10/3
Warsztat ma charakter edukacyjny i doświadczeniowy. Jego celem jest zaproszenie do poczucia (na własnej skórze), w jaki sposób możemy pełniej przeżywać seksualność i nawigować doświadczenia.
Bardziej świadome kierowanie uwagą to praktycznie supermoc. Może nas ona zaprowadzić tam, gdzie pragniemy i otwierać nowe przestrzenie seksualnych doświadczeń.
Przy pomocy narzędzi mindfulness spróbujemy wspólnie odkrywać, co wydarza się w nas danej chwili. Poszukamy też, w jaki sposób z miejsca „tu i teraz”, kierować się w stronę doświadczania przyjemności, cokolwiek ona dla Was oznacza.
Jeśli masz już doświadczenie w treningu mięśnia uważności to wspaniale, warsztat pozwoli Ci poćwiczyć nabyte już umiejętności i rozwijać je, aby sięgać po to, czego pragniesz. Jeśli mindfulness to dla Ciebie wyłącznie hasło, które przewija się uparcie w mediach społecznościowych, ale masz w sobie ciekawość – też super. Możliwe, że będzie to Twój pierwszy krok na drodze bardziej intencjonalnego i uważnego doświadczania.
Dodatek na do widzenia: z uwagi na to, że treści prezentowane na PPFFW mogą dostarczać bogatego wachlarza doznań, w trakcie warsztatu dostaniecie przepis na sytuacje wyjątkowe, który pozwoli zatroszczyć się o siebie lub drugą osobę w razie potrzeby.
Informacje praktyczne:
Prowadząca:
Aleksandra Łaska – entuzjastka celebracji chwil obecnych, zieleni roślin doniczkowych i roślinnej kuchni. Profesjonalnie – magistra psychologii i seksuolożka pracująca w oparciu o nurt TSR i pozytywną seksualność. Na co dzień wspiera osoby w rozwoju przyjemności i zauważaniu w sobie mocy, która pozwala radzić sobie ze strachami życia.
Warsztat jest przeznaczony dla osób 18+, będzie prowadzony w języku polskim. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
19:00-20:30, Krytyka Polityczna – Jasna 10/3
Utarło się, że za etyczne porno uznaje się to alternatywne, feministyczne, często jednak z feminizmem ma ono wspólnego tylko tyle, że jest tworzone przez kobiety. Równocześnie cały rynek mainstreamowego porno wrzuca się do jednego worka, określając je mianem patriarchalnej przemocy, fetyszyzacji osób z grup marginalizowanych czy zniewolenia kobiet.
Ale czy na pewno i w każdym przypadku? Czy alternatywne produkcje zawsze są w pełni etyczne, a te mainstreamowe zasługują na łatkę przemocowych i niemających nic do zaoferowania?
Etyczne porno to m.in. zadbanie o prawa pracownicze, warunki w miejscu pracy, szacunek do wzajemnych granic. Troska o komfort wszystkich osób znajdujących się na planie i cała masa rzeczy, o których zamierzamy podyskutować.
W panelu poruszymy takie kwestie jak:
-Stygma skierowana w większości przypadków w kierunku performujących kobiet, ale nie mężczyzn.
-Rola koordynacji intymności na planach filmowych.
-BDSM w praktyce i przy nagrywaniu filmów. Konsent przy ustalaniu zakresu praktyk i znaczenie after care’u.
Spróbujemy także odpowiedzieć na pytania, takie jak:
– Czym jest etyczne porno i gdzie je znaleźć?
– Jak produkowane są sceny porno w większych i mniejszych produkcjach?
– Co producenci porno mogą zrobić, żeby osoby niepełnoletnie nie miały dostępu do filmów?
I wiele, wiele więcej!
W dyskusji udział wezmą:
Julia Tramp – striptizerka, streamerka i onlyfansiara, współprowadząca audycję o pracy seksualnej „dwie dupy o dupie” na antenie newonce radio, aktywistka na rzecz osób pracujących seksualnie.
Mika Kedi – camgirl, onlyfansiara, twórczyni porno, czasem striptizerka. Prowadzi warsztaty i tworzy treści edukacyjne dla innych osób pracujących seksualnie. Gościła ze swoją mamą w “dwóch dupach o dupie”, czym zszokowała ludzi przekonanych, że najgorsze co rodzic może zrobić dla swojego dziecka to kochać je i akceptować.
Izabela Bartyzel – od 10 lat zajmuje się koordynacją scen intymnych. Jest założycielką organizacji RedCheeks powstałej w celu polepszenia warunków produkcji scen intymnych i pracy nad intymnością. Iza uruchomiła pierwsze w historii warsztaty “Intymność na ekranie”, oparte na etycznych praktykach z filmów pornograficznych. IG: redcheeksnoshame, FB: RedCheeks
Panel poprowadzi Aleksandra Kluczyk – osoba z doświadczeniem pracy seksualnej. Współprowadząca audycję „dwie dupy o dupie” na antenie newonce radio, współautorka publikacji „Jak pisać o pracy seksualnej bez stygmy” oraz autorka zina-zbioru reprezentacji osób pracujących seksualnie „Save Us From Saviours”.
11:00-15:00, Teatr Studio (sala prób)
Warsztat (w języku angielskim) dostarczy wiedzy potrzebnej do przeniesienia praktyki bondage na wyższy poziom – niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy masz już doświadczenie. Oprócz kwestii bezpieczeństwa i techniki oraz zapoznania się z kilkoma trikami zajmiemy się możliwościami improwizacji. Zdobędziesz umiejętności, które — w połączeniu z własną wyobraźnią — pozwolą odkryć nowe, kreatywne możliwości samodzielnego wiązania się. Zakres i stopień zaawansowania zajęć będzie dostosowany do potrzeb i tempa pracy grupy, mile widziane są osoby bez doświadczenia w bondage. Różnorodność wszelkiego rodzaju jest nie tylko mile widziana na tym warsztacie, ale stanowi jego fundamentalną część! Liczba lin do wypożyczenia jest ograniczona: można też przynieść/kupić własną. Przynieś wygodne ubranie, coś do picia i jeśli potrzebujesz, coś do ćwiczeń (np. poduszkę, koc, matę do jogi).
Warsztat jest zorientowanym na różnorodność wydarzeniem dla dorosłych i opiera się na wyraźnej zgodzie.
O prowadzącej:
Ann Antidote uczy shibari od 2010 roku. Poza nauczaniem na wszystkich poziomach, Ann zajmuje się (bezpiecznym) „ghost-rigging” do filmów, przedstawień teatralnych i sesji fotograficznych oraz innymi usługami związanymi z wiązaniem linowym. W swoich performance jako narzędzie wykorzystuje bondage aby opowiedzieć historię lub przekazać pakiet pomysłów, dystansując się od głównego nurtu (zwykle seksistowskiego itp.) reprezentacji bondage lub bondage jako jedynego tematu spektaklu.
Ann nieustannie uczy się japońskiego stylu bondage z wielu źródeł. Wśród jej nauczycieli znajdują się m.in. Dasniya Sommer, Arisue Go, Hourai Kasoumi, Miumi-U oraz wszystkie_cy uczestniczki_cy warsztatów i cała społeczność bondage.
Warsztat przeznaczony dla osób 18 +.
Koszt: 200 zł. Bilety dostępne w kasie kina Muranów. Prowadzący nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne wypadki.
18:00-21:00, Kino Muranów (foyer)
prowadzenie: Lula Pink
Branża gadżetów erotycznych, stworzona i przez lata napędzana przez mężczyzn, przechodzi rewolucję, za którą stoją kobiety oraz środowiska queerowe. Zmiana perspektywy sprawiła, że świat seks-zabawek staje się bardziej świadomy i inkluzywny. W centrum zainteresowania nowoczesnych marek znajduje się zdrowie seksualne, a co za tym idzie najwyższa jakość i funkcjonalność produktów, które odpowiadają na rzeczywiste potrzeby niezwykle zróżnicowanej grupy użytkowniczek_ów. Podczas naszego wykładu opowiemy o:
– zaawansowanych technologiach w służbie przyjemności, – neutralnych płciowo gadżetach,
– etyce, bezpieczeństwie i ekologii w branży erotycznej,
– świadomym użytkowaniu zabawek.
Będziemy miały ze sobą cały arsenał bezpiecznych gadżetów erotycznych, które wspólnie będziemy mogły_li odpalić, podotykać i omówić ich działanie z myślą o każdym ciałku. Postaramy się pokazać, że w sposobach ich użytkowania ogranicza nas wyłącznie fantazja.
O prowadzących: Marta i Agata to queerowe feministki, które pragną demokratyzacji przyjemności seksualnej i powszechnego dostępu do bezpiecznych gadżetów erotycznych. Jako założycielki internetowej przestrzeni Lula Pink Sex Boutique & Blog, dziewczyny prowadzą przyjazny i otwarty dla osób pełnoletnich sklep erotyczny. W niepokornym sex shopie można znaleźć zarówno kink, jak i wanilię, ale przede wszystkim szereg gadżetów erotycznych wysokiej jakości dla każdego ciała. Najważniejszą misją Luli Pink jest walka z luką orgazmową oraz ułatwienie dostępu do wyspecjalizowanych zabawek erotycznych skierowanych do społeczności LGBTQIA.
Spotkanie przeznaczone dla osób 18 +. Wstęp wolny, bez zapisów, można dołączyć w każdej chwili.
11:00-15:00, Teatr Studio (sala prób)
Warsztat (w języku angielskim) dostarczy wiedzy potrzebnej do przeniesienia praktyki bondage na wyższy poziom. Oprócz kwestii bezpieczeństwa i techniki oraz zapoznania się z kilkoma trikami zajmiemy się możliwościami improwizacji. Zdobędziesz umiejętności, które — w połączeniu z własną wyobraźnią — pozwolą odkryć nowe, kreatywne możliwości samodzielnego wiązania się. Zakres i stopień zaawansowania zajęć będzie dostosowany do potrzeb i tempa pracy grupy. Różnorodność wszelkiego rodzaju jest nie tylko mile widziana na tym warsztacie, ale stanowi jego fundamentalną część! Liczba lin do wypożyczenia jest ograniczona: można też przynieść/kupić własną. Przynieś wygodne ubranie, coś do picia i jeśli potrzebujesz, coś do ćwiczeń (np. poduszkę, koc, matę do jogi).
Warsztat jest zorientowanym na różnorodność wydarzeniem dla dorosłych i opiera się na wyraźnej zgodzie.
O prowadzącej:
Ann Antidote uczy shibari od 2010 roku. Poza nauczaniem na wszystkich poziomach, Ann zajmuje się (bezpiecznym) „ghost-rigging” do filmów, przedstawień teatralnych i sesji fotograficznych oraz innymi usługami związanymi z wiązaniem linowym. W swoich performance jako narzędzie wykorzystuje bondage aby opowiedzieć historię lub przekazać pakiet pomysłów, dystansując się od głównego nurtu (zwykle seksistowskiego itp.) reprezentacji bondage lub bondage jako jedynego tematu spektaklu.
Ann nieustannie uczy się japońskiego stylu bondage z wielu źródeł. Wśród jej nauczycieli znajdują się m.in.– Dasniya Sommer, Arisue Go, Hourai Kasoumi, Miumi-U oraz wszystkie_cy uczestniczki_cy warsztatów i cała społeczność bondage.
Warsztat przeznaczony dla osób 18 +.
Koszt: 200 zł. Bilety dostępne w kasie kina Muranów. Prowadzący nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne wypadki.
15:00-16:30, Austriackie Forum Kultury – Próżna 7/9
Czym dla nas jest ciało? Co daje nam przyjemność? Czy i jak samoakceptacja wpływa na odczuwanie rozkoszy? Jak miłość do siebie wpływa na nasze relacje: przyjacielskie, romantyczne, ale też seksualne? W gronie osób ciałoaktywistycznych porozmawiamy o radości z bycia sobą, o tym jak wyglądała nasza droga do pokochania swojego ciała, co daje nam i innym reprezentacja różnych ciał w przestrzeni publicznej, jak opiekujemy się swoją potrzebą dotyku, co jest dla nas atrakcyjne i co daje nam spełnienie.
W rozmowie wezmą udział:
Grubałka – feministka, aktywistka, lesbijka. Współinicjatorka i wiceprezeska Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet. Aktywnie działa na rzecz grubancypacji, samoakceptacji i życzliwości wobec głowy i ciała. Bohaterka filmu „Sama się kocham” w reżyserii Marty Młot, który znalazł się w programie tegorocznej edycji PPFF Warsaw.
Madame Meduse (ona/onu) – performerkx burleski, osoba artywistyczna. Na scenie od 2016 roku. Robi burleskę protestową na tematy takie jak: braku edukacji seksualnej, dyskryminacja osób LGBTQIA+ czy wykluczanie osób pracujących seksualnie. Jest osobą współzałożycielską Fundacji Home of Burlesque, która wspiera środowisko burleskowe w Polsce oraz Madame Q – pierwszego w Polsce klubu założonego przez performerki.
Stanisław Orszulak – członek zarządu Fundacji Trans-Fuzja, współautor broszur informacyjnych “Komiks. Komiks na temat transpłciowości od osób transpłciowych” i “Binderowanie”, lektor języka angielskiego, językoznawca.
Barbara „Bella” Felix- afropolka, Polska, czarna tancerka ludowa, Content Creator w SEXEDPL. Aktywistycznie działa na instagramie oraz tiktoku dzieląc sie przeżyciami czarnej osoby mieszkającej w Polsce i edukując w tematyce antyrasizmu i samoakceptacji. Miłośniczka pierogów ruskich i przede wszystkim mama pieska o imieniu Pepe
16:45-18:15, Austriackie Forum Kultury – Próżna 7/9
„Rewolta prostytutek” autorstwa Juno Mac i Moli Smith to jedna z najważniejszych książek na temat pracy seksualnej, oparta na twardych danych i doświadczeniach osób świadczących usługi seksualne na całym świecie.
Autorki i działaczki na rzecz ruchu walki o nasze prawa prowadzą dogłębną i rzeczową analizę sytuacji osób pracujących seksualnie głównie w kontakcie bezpośrednim z klientem na ulicy, w zorganizowanych miejscach pracy jak agencje oraz prywatnie w odniesieniu do różnorodnych modeli prawnych obowiązujących na świecie. Osadzają temat pracy w kontekstach włączających m.in. kwestie migracji, tożsamości płciowej, rasizmu, przemocy systemowej, klasowości i praw pracowniczych.
Podczas panelu dyskusyjnego wraz z osobami pracującymi seksualnie i działającymi aktywistycznie w tym obszarze porozmawiamy o książce, pracy i odpowiemy sobie m.in na pytania takie jak: Dlaczego kryminalizowanie klientów działa na szkodę osób pracujących seksualnie? Jak prawa osób pracujących seksualnie wpisują się w idee feministyczne i antykapitalistyczne? Dlaczego policja nie jest naszym sprzymierzeńcem?
W dyskusji udział wezmą:
Kiwi –
trans masc eskortka, jeden z organizatorów pro sex workerskiego Marszu Równości w Pruszkowie, który można wesprzeć wpłacając na https://zrzutka.pl/evbyss
Bettie Golden – eskortka, w branży usług seksualnych obecna od prawie dekady. Pracowała w Polsce i za granicą, od kilku lat działa na własną rękę.
Martyna – była członkini kolektywu Sex Work Polska, działaczka na rzecz osób pracujących seksualnie; gdzieś na spektrum nieneurotypowości i seksualności; pro abo, pro apo, acab, no borders; redukcja szkód 4life.
Panel poprowadzi Aleksandra Kluczyk – osoba z doświadczeniem pracy seksualnej. Współprowadząca audycję „dwie dupy o dupie” na antenie newonce radio, współautorka publikacji „Jak pisać o pracy seksualnej bez stygmy” oraz autorka zina-zbioru reprezentacji osób pracujących seksualnie „Save Us From Saviours”.
Post Pxrn Film Festival Warsaw jest wydarzeniem artystycznym, a prezentowane filmy mają, z założenia, charakter utworów artystycznych (dzieł sztuki). Pokazom towarzyszą panele oraz warsztaty na temat ciała, cielesności i seksualności (wstęp na panele oraz warsztaty od 18 r. ż.).
Organizatorzy ponadto uprzedzają, że obsługa paneli i warsztatów, przed wejściem na w/w, ma prawo sprawdzenia dokumentu tożsamości uczestniczki_ka pod kątem sprawdzenia w/w granicy wiekowej. W razie braku udokumentowania którejś z tych okoliczności, osoba nie zostanie wpuszczona_y na wydarzenia festiwalowe, bez prawa ubiegania się o zwrot kosztu biletu.
Subscribe to our newsletter!
Subskrybuj nasz newsletter!